تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


پنگوئن  

 
پنگوئن باز تو بر آب زدی
تن به دریایِ یخ و سیلیِ سیلاب زدی
تو مگر بی خبری از کولاک بشر!؟
جزیره ساخته پس مانده ی دست بشر!؟
رویِ اقیانوس کبیر
در دلِ نیلگون کبود
رویِ آن آبیِ عظیم
رویِ آیینه خورشید فهیم.
آری دلِ اطلس و آرام و هند
می گرید و می جوشد و خون است
از این زخمِ نقش بسته که دارند بر خویش.
پنگوئن
در قاموسیِ هر دریایِ ژرف
پس مانده ی کشتی و فُضولات بشر
کرده نابود زیبایی آن ژرف عظیم
زُدودَست آرامشِ آبزیان را بی هیچ دلیل.
به قصه یِ آبادی و تخریبِ ب

ادامه مطلب  

پنگوئنی باشیم...  

وقتی یه پنگوئن عاشق یه پنگوئن دیگه میشه، كل ساحل رو میگرده و قشنگترین سنگ رو انتخاب میكنه، اون رو واسه جفت ماده میبره، اگر ماده از سنگ خوشش اومد و قبول كرد جفت هم میشن؛ ولی اگر قبول نكرد پنگوئن نر احساس میكنه سنگی كه پـیــدا كرده اصلن قشنگ نبوده و اونوقت اونو میبره زیر آب لای مرجانها میندازه تا دیگه هیچ پنگوئنی اشتباهِ اونو تكرار نكنه و نا امید نشه.
اما ما! هی اشتباهات خودمون رو تكرار، تكرار، تكرار و به دیگران هم توصیه میكنیم.بعضی وقتها پنگو

ادامه مطلب  

مفصل ها  

انواع مفصل ها
 
۱) مفصل های متحرک : نمونه ی بیشتر مفصل های بدن ، که در این مفصل ها معمولاً رشته های ضخیمی از تار های سفید یا رباط وجود دارد که به محفظه ای مفصلی استحکام می بخشد . در معدودی از این مفصل ها یک قرص غضروف رشته ای وجود دارد که دو طرف آن را حفره ی سینویال پوشانده است .۲) مفصل های نیمه متحرک ( مفصل های غضروفی ) : مهره ها بیشتر با مفصل های غضروفی به هم پیوسته هستند . این قرص ها علاوه بر این که خاصیت ضربه گیری دارند ، خم شدن یا چرخیدن یک مهره روی

ادامه مطلب  

تزریق کورتون و خطر عفونت مفصل مصنوعی  

 
عفونت مفصل مصنوعی، یکی از عوارض و نگرانی‌های بیماران پس از تعویض مفصل لگن است. دو مطالعه در سال‌های اخیر، نشان می‌دهد اگر بیماران در ماه‌های قبل از جراحی تعویض مفصل لگن یا زانو، داروی استروئیدی تزریق کرده باشند، خطر عفونت مفصل مصنوعی لگن یا زانو پس از جراحی، در آن‌ها بیشتر است. این عارضه، یکی از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در کنگره آکادمی جراحان ارتوپد آمریکا در سال 2016 بود.

ادامه مطلب  

 

❄️تابش سرد و بی‌روح خورشید، رمق گرم کردن زمین را ندارد، زمینی که تا چشم کار می‌کند برف است و سرما.
اینجا قطب جنوب است، انتهای زمین. دمای هوا 40 درجه سانتیگراد زیر صفر، باد سرد با سرعت سرسام‌آوری زمین برفی را درمی‌نوردد. گویی در این سرزمین فراموش شده، جنبده‌ای نیست. کمی دورتر، آن سوی کوه یخی، جنبندگانی در کنار هم روزگار سپری می‌کنند. جمعیت پنگوئن‌ها گرمایی به این سرزمین سرد بخشیده‌ است. کمی تامل در تردد این جنبندگان طناز، انسان را به فکر

ادامه مطلب  

عفونت مفصل مصنوعی  

 
 
افزایش خطر عفونت مفصل مصنوعی با تزریق کورتون
عفونت مفصل مصنوعی، یکی از عوارض و نگرانی‌های بیماران پس از تعویض مفصل لگن است.
مطالعات جدید نشان میدهند که خطر عفونت مفصل مصنوعی لگن یا زانو پس از جراحی در بیمارانی که در ماه‌های قبل از جراحی تعویض مفصل لگن یا زانو، داروهای استروئیدی تزریق کرده اند بیشتر است.
در صورت بروز عفونت کنترل و درمان این عفونت‌ها بسیار سخت بوده و گاهی نیز نیازمند جراحی های بعدی و مصرف آنتی بیوتیک های قوی تر نیز میشو

ادامه مطلب  

زانوی پرانتزی یا ژنو واروم  

از دسته مفاصلی از بدن انسان که وزن بدن را تحمل میکنند مفصل زانو بزرگترین آنها است. این مفصل از چهار استخوان تشکیل شده است. در قسمت بالا، انتهای پایینی استخوان ران Femoral bone قرار دارد. قسمت پایینی مفصل زانو از دو استخوان یعنی استخوان های درشت نی یا تیبیا Tibia و نازک نی یا فیبولا Fibula تشکیل شده است. استخوان درشت نی به خط محوری بدن ( یعنی خطی که بینی را به ناف متصل کرده و تا بین دو کف پا پایین میاید) نزدیکتر است و قسمت اعظم نیروی وزن که از تنه استخوان ران

ادامه مطلب  

آرتروسکوپی چیست؟  

آرتروسکوپی یک درمان جراحی است که توسط متخصصین ارتوپدی در موارد مختلفی از آن استفاده میشود. آرتروسکوپی زانو روشی برای دیدن داخل مفصل است. Arthro به معنای مفصل و scopy به معنی دیدن می باشد. پزشک معالج با دیدن داخل مفصل میتواند مشکلات زانو را تشخیص داده و اقدام به درمان جراحی بعضی از آنها از طریق آرتروسکوپ کند. هر ساله در  حدود چهار میلیون نفر در سراسر دنیا جراحی آرتروسکوپی زانو را انجام می دهند.

ادامه مطلب  

از اقدامات درمانی برای آرتروز مفاصل انگشتان دست  

1-فشار دادن آرام اسفنج ، به بهبود درد مفصل کمک می کند.
2- ورزش و حرکت های آرام تقویتی به طور موقت برای پیشگیری از آسیب آرتروزی مفید است . ورزش های انگشت ، انعطاف پذیری مفصل را حفظ می کند.
3- استفاده از وسایل با دسته های بلند مثل ابزارهای آشپزی دسته بلند ، فشار روی مفصل های انگشت را کاهش می دهد.
4- از اقدامات درمانی برای آرتروز مفاصل انگشتان دست . گرم کردن موضع درد

ادامه مطلب  

مفصل شانه را بشناسیم  

مفصل گلنوهومرال Glenohumeral joint
این مفصل جایی است که سر استخوان بازو در کنار حفره کم عمق گلنویید قرار میگیرد. این یک مفصل گوی و کاسه ای مثل مفصل ران است ولی بر عکس مفصل ران که سر استخوان ران در یک کاسه عمیق به نام استابولوم قرار گرفته است در شانه سر بزرگ استخوان بازو در مقابل یک حفره کم عمق به نام حفره گلنوئید قرار گرفته که بیشتر شبیه یک بشقاب یا حتی یک زیر استکان است.
حفره گلنویید فقط میتواند حدود یک سوم سر استخوان بازو را بپوشاند. یک لبه غضروفی- لی

ادامه مطلب  

دلایل ایجادصداوتق تق زانو  

-حباب های گاز: رایج ترین دلیل صدا دادن زانو که با درد همراه نیست، جمع شدن حباب های گاز در داخل مفصل زانو و ترکیدن این حباب ها است. این شرایط می تواند در نتیجه سایش رباط ها و تاندون ها به مفصل نیز ایجاد شود. به هر حال، مهم است که بدانید همواره امکان تشکیل حباب های گاز در داخل مفصل زانو وجود دارد. این حباب ها معمولاً به خاطر تغییرات فشار در مفصل زانو در نتیجه فعالیت های عادی روزمره ایجاد می شوند. هنگامی که این حباب ها می ترکند، باعث ایجاد صدا در مح

ادامه مطلب  

زانوی پرانتزی  

 
 
آناتومی مفصل زانو
 
از دسته مفاصلی از بدن انسان که وزن بدن را تحمل میکنند مفصل زانو بزرگترین آنها است. این مفصل از چهار استخوان تشکیل شده است. در قسمت بالا، انتهای پایینی استخوان ران Femoral bone قرار دارد. قسمت پایینی مفصل زانو از دو استخوان یعنی استخوان های درشت نی یا تیبیا Tibia و نازک نی یا فیبولا Fibula تشکیل شده است. استخوان درشت نی به خط محوری بدن ( یعنی خطی که بینی را به ناف متصل کرده و تا بین دو کف پا پایین میاید) نزدیکتر است و قسمت اعظم نیروی و

ادامه مطلب  

عضله چهارسر چگونه آسیب میبیند  

 
وظیفه اصلی عضله چهارسر ران مستقیم کردن مفصل زانو است. در حین انقباض، فیبرهای عضله چهار سر تحت نیروهای کششی زیادی قرار میگیرند. در این حال اگر نیرویی از خارج سعی در خم کردن مفصل زانو کند فیبرهای عضلانی درمعرض کشش باز هم بیشتری قرار میگیرند (این وضعیت بطور مثال در حین محکم لگد زدن و یا رسیدن به زمین بعد از جهیدن اتفاق میفتد).

ادامه مطلب  

یعنی بــــــازم  

بازم باید پاشم فردا برم اصفهان
بازم جاده
بازم کلی تو ماشین موندن
 
+ آدم آنتارکتیکا زندگی کنه در زندگی ش شاد تره تا اینکه در این وِیست لند فقط سر حماقت یه عده همه ش مثل مشنگ ها سحر بشه.
+ اجداد پنگوئن ها هم اینطوری زندگی نمی کردن!
 

ادامه مطلب  

10158چه ورزشهایی بعد از عمل رباط صلیبی توصیه میشود (قسمت اول)  

 
 
 
شما برای کسب یک نتیجه موفق از جراحی بازسازی لیگامان متقاطع یاصلیبی قدامی مفصل زانو نیاز به برنامه ریزی دارید. باید زانوي خود را قبل از جراحی برای آن آماده کنید و بعد از جراحی هم اقدامات خاصی را طبق برنامه ای مشخص انجام دهید. مهمترین وظیفه شما قبل از جراحی بدست آوردن دامنه حرکتی مناسب در مفصل زانو است و بعد از جراحی شما باید با انجام نرمش های خاصی حرکت مفصل زانوي خود را به حالت اول برگردانده و عضلات اطراف آنرا قوی کنید.
بدون انجام دادن ای

ادامه مطلب  

ایا میدانستید کدام پرنده نسلش منقرض شده است  

متاسفانه برای نجات بعضی از گونه های نادر پرندگانبرنامه های سازمان حفاظت از محیط زیست خیلی دیر به اجرا درامد . از سال 1600 میلادی به این طرف نسل بیش از 114 گونه پرنده نابود شدهکه از ان دو دو  و   کبوتر وحشی امریکای شمالی  و  نوعی پنگوئن سواحل اقیانوس شمالی به نام ((اوک)) اشاره نمود که یک پرنده بزرگ دریایی نمیتوانست پرواز بکند .

ادامه مطلب  

خاطرات سن سی در کورگان  

با درود بر دوستان عزیزم،
با توجه به علاقه خوانندگان محترم سعی میکنم وضعیتم را در ایران نیز توصیف کنم.
جدیدا چوبدستی هایم را کنار گذاشته ام ولی هنوز نمیتوانم به خوبی گذشته راه بروم.
جلسات فیزیوتراپی و استخر را شروع کرده ام ولی متاسفانه مشکلات عضله و رباط و تاندون همچنان هست و زانوي من به زور تا 45 درجه خم میشود.
به هنگام برخاستن از خواب مفصل زانويم مثل سنگ شده باید ورزش کنم تا کمی بهتر شود. در کل پایم زود به زود خشک میشود.
هنوز سر کارم نمیروم و هم

ادامه مطلب  

ناهنجاری زانوی ضربدری  

ناهنجاری زانوي ضربدری

تغییر وضعیت زانوها را از حالت طبیعی به سمت داخل را زانوي ضربدری میگویند به طوریکه دراین ناهنجاری زانوها بهم نزدیک شده(کندیلهای داخلی ران)و قوزکهای داخلی ازهم فاصله میگیرند و نمایی شبیه ضربدر در پاها ایجاد می کنند.

ادامه مطلب  

آسیب( آسپرین ) رباظ  

وقتی مفصل بیش از دامنه حرکتی طبیعی خویش تحت فشار قرار می‌گیرد، آسیب رباط اتفاق می‌افتد. پارگی رباط ممکن است فقط از پارگی تعدادی از تارهای آن تا یک پارگی کامل ایجاد شده باشد. از نظر تعریف ، آن است که قستمی از رباط پاره شده ، ولی اندازه آن به حدی نیست که در استحکام مفصل تاثیر بگذارد و به سه نوع A ، B ، C تقسیم می‌شود.
 
دسته بندی پارگی (اسپرین) رباط
در نوع A قسمتی از میانه رباط پاره می‌شود، در نوع B قسمتی از محل چسبندگی رباط به استخوان کنده می‌شود،

ادامه مطلب  

 

من موندم حضرت نوح کجا زندگی میکرده
که همه نوع حیوون اونجا بوده
بابا خب مثلا پنگوئن و زرافه و خرس پاندا
که تو یه اقلیم نمیگنجند.
یا اینکه سر راه رفته قطب شمال و چین؟!!
احتمالاً هماهنگ کرده
مثلاً فلان ساعت سرِ کانالِ سوئز باشید …!!
واقعنا تا حالا بهش فکر نکرده بودم

ادامه مطلب  

رستوران شاندیز آبشار کیش  

رستوران شاندیز آبشار کیش
رستوران شاندیز آبشار کیش از بهترین رستوران های کیش می باشد. به مسافران تور کیش توصیه می شود که به این رستوران بروند که پرسنل این رستوران بسیار مودب و خوش برخورد می باشند. تنوع غذایی در این رستوران خوب است و همه غذاها دارای کیفیت عالی می باشند.
آدرس : کیش، پارک آبشار، جنب مجسمه پنگوئن، رستوران شاندیز آبشار کیش

ادامه مطلب  

گزارش صعود انفرادی به دیواره علم کوه  

گزارش مختصری از صعود انفرادی به دیواره علم کوه از مسیر همدانی ها به همراه عکس هایی از مسیر خدمتتان ارائه می کنم .
باتوجه به اینکه سال گذشته گزارشی مفصل و مصور از همین مسیر در وبلاگ قرار دادم از پرداختن به جزییات و اطلاعات فنی مسیر صرف نظر کرده ام.
گزارش برنامه امسال را در ادامه مطلب ببینید.
همچنین می توانید گزارش مفصل سال گذشته را اینجا ببینید.

ادامه مطلب  

انواع زانو در موی تای  

انواع زانو در موی تایکائو ترونگ: زانوي مستقیم بدون گرفتن حریف به شکمکائو چینگ: زانوي 45 درجه به دندهکائو تاد: زانوي موازی با زمین به دندهکائو نوی: زانو به ران حریفکائو گود: زانو به صورت مستقیم و فشاریکائو لا: زانوي بلندکائو کوک: زانوي کوبشیکائو هون: گرفتن گردن و زدن زانو به دندهکائو یون: گرفتن گردن و زدن زانو به شکمکائو لوی: زانوي پرشیکائو کو: پریدن و زانوي جفت زدنکائو ایپ: زانوي قیچیکائو تیپ ترونگ: ضربه زانو را تبدیل به تیپ میکنیکائو تی: زدن زا

ادامه مطلب  

در رفتگی دررشته بدمینتون :  

✅ دررفتگی دررشته بدمینتون :
دررفتگی مفاصل، هنگامی رخ میدهد که یک جدایی غیر طبیعی در مفصل بوجود آید.✅ دررفتگی جزئی یعنی نیمه دررفتگی . دررفتگی مفاصل می تواند آسیب به بافت نرم اطراف، تاندون ها، عضلات و اعصاب می شود.
✅دررفتگی می تواند در هر مفاصل بزرگ رخ دهد (شانه، زانو، و غیره) و یا در مفاصل کوچک
(انگشتان پا، انگشتان دست، و غیره).
شایع ترین دررفتگی مربوط به مفصل شانه است .
اگر دررفتگی بدون آسیب اعصاب و ... باشد، مفصل در محل اصلی خود جا انداخته می

ادامه مطلب  

تعریف مفصل پلاستیک در اعضای سازه ای  

در تحلیل های غیرخطی در نرم افزارهای ماکرو مدلینگ(مانند سپ و ایتبس) نیاز به معرفی مفاصل پلاستیک در نقاطی از سازه که احتمال ایجاد مفصل پلاستیک است می باشد. برای اعضای خمشی در نزدیک بر ستون و برای اعضای نیرویی در هرجایی می توان مفصل تعریف کرد . برای اینکه مفصل پلاستیک نیرویی با مفصل های دیگر قابل دیدن باشد و روی هم نیافتد، می توان فاصله نسبی 0.5 را انتخاب کرد و برای مفاصل خمشی- اندرکنشی و برشی می توان در فواصل نسبی زیر تعریف کرد(0.01و0.99)(0.02و0.98)(0.03و0.97)

ادامه مطلب  

سندرم پاتلا (نرمی کشکک زانو)  

استخوان کشکک ، استخوانی است نسبتاً گرد، که در جلوی مفصل زانو قرار دارد و در هنگام حرکت زانو نیز حرکت می کند . این استخوان با هیچ استخوان دیگری مفصل نمی شود و هیچ رباطی به آن متصل نمی شود . عملکرد این استخوان کمک به حرکت مفصل زانو از طریق حرکت عضله ی چهار سر ران می باشد دربیماری نرمی کشکک ( مخصوصا قسمت داخلی آن ) به دلایلی نا مشخص خشن و رشته رشته میشود . در سندرم پاتلا در ابتدا غضروف استخوان که در پشت آن قرار دارد نرم می شود سپس حالت خشن و رشته ای پی

ادامه مطلب  

 

چه ورزشی برای زانو درد خوب است :
1-شنا كردن :
شنا كردن به جز كرال پشت برای زانو ها مفید است.علاوه بر شنا می توان در قسمت كم عمق استخر به مدت 15 دقیقه در عرض راه رفت.
2-پیاده روی در استخر :
بدون وارد آمدن فشار بر مفصل زانوي مبتلا به آرتروز ؛ عضلات اطراف زانو تقویت می شود تا وزن اندام های فوقانی به زانو وارد نیاید.
3-پیاده روی معمولی :
پیاده روی به صورت آهسته روی زنو های آسیب دیده فشاری وارد نمی كند.
4-دوچرخه سواری :
دوچرخه سواری با سرعت یكنواخت فشار زیادی

ادامه مطلب  

 

بعضی از استخوان ها به وسیله بافت همبندی محکمی به نام رباط (لیگاما,ligament) با یکدیگر ارتباط پیدا می کنند و در نتیجه ، حرکت استخوان فقط در یک جهت امکان پذیر می شود.از جمله لیگامان های لولایی مزبور ، می توان لیگامان مفصل آرنج را نام برد. مفصل محوری میان مهره ی اول و دوم ، امکان چرخش سر از یک طرف به طرف دیگر را فراهم می آورد.
بافت هکبندی دیگری که با استخوان در ارتباط است ، غضروف (cartilage) نام دارد که از اسخوان ، نرم تر و کشش سان تر است و بیش از استخوان، فشر

ادامه مطلب  

عوارض شکستن قولنج چیست؟  

 

 

محقق طب اسلامی گفت: مردم عادت دارند با فشار به انگشتان دست یا حرکات سریع گردن یا فشار پا بر روی ستون فقرات کمری، باعث ایجاد صداها شوند و به عبارتی قولنج آن را رفع کنند و با این حرکت، نوعی احساس راحتی به آنها دست می‌دهد.به گزارش ایسنا، دکتر مریم نواب‌زاده اظهار کرد: وارد آمدن نیروی کششی بین سطوح مفصل سبب افزایش حجم آن و کاهش فشار مایعی می‌شود که درون مفصل است و این کاهش به خروج گاز درون مفصل و ایجاد حباب می‌انجامد.وی افزود: وارد آوردن فشا

ادامه مطلب  

عوارض قولنج  

عوارض شکستن قولنج چیست؟
محقق طب اسلامی گفت: مردم عادت دارند با فشار به انگشتان دست یا حرکات سریع گردن یا فشار پا بر روی ستون فقرات کمری، باعث ایجاد صداها شوند و به عبارتی قولنج آن را رفع کنند و با این حرکت، نوعی احساس راحتی به آنها دست می‌دهد.
 دکتر مریم نواب‌زاده در گفتگو با  ایسنا، اظهار کرد: وارد آمدن نیروی کششی بین سطوح مفصل سبب افزایش حجم آن و کاهش فشار مایعی می‌شود که درون مفصل است و این کاهش به خروج گاز درون مفصل و ایجاد حباب می‌انجام

ادامه مطلب  

ساخت قالب زانوی پی وی سی 250  

ساخت قالب زانوي پی وی سی250
ساخت قالب تزریق پلاستیک جهت تزریق زانوي پی وی سی
پذیرش سفارش ساخت قالب اتصالات پی وی سی و اتصالات پلی اتیلن
ساخت قالب زانوي پی وی سی مدل چسبی و پوش فیت و پیچی
قالب اتصالات با طراحی ویژه و کار آمد منطبق با تکنیک های جدید قالب سازی
قالب تزریق پلاستیک جهت تزریق اتصالات پلی اتیلن و اتصالات پی وی سی
تجربه فراوان ، ساخت قالب تزریق پلاستیک برای برندهای معتبر ، استفاده از نرم افزار های طراحی پیشرفته ، استفاده از ماشین ابزار

ادامه مطلب  

تحقیق رباط ها (لیگامان)  

«به نام خداوند»
رباط ها (لیگامانها)                          
رباط یا لیگامان چیست؟
رباط ها (لیگامانها) نوارهای محکمی هستند که استخوانی را به استخوان دیگر متصل می کنند. مهمترین وظیفه رباطها، محدود کردن حرکات مفاصل و ایجاد ثبات در آنها است. لیگامانها نقش مهمی در جلوگیری از دررفتگی مفاصل برعهده دارند.
برخی از رباط های شانه:
رباط های کمپلکس شانه از روبرو: 
 رباط های زانو:  
رباط های مفصل ران:
رباط های ستون فقرات در شکل زیر:
رباط های مچ پا در

ادامه مطلب  

دستگاه مشترک مورد نظر خاموش می باشد.لطفا شماره گیری نفر مایید.  

واکشی مرمت یک طاقچهاز جا لباسی بی گناه یک جادهتا کجا می شود جو لانگاه بد طینت یک مرموزگیآمدم پایینکنار حضور تونگو بروکار دارم می خواهم بدانم کشک های آبنباتی بادام صفتکجا و به کدام مغز فروش سفارش می شوندنمی روم بالاروب های محشر دیروزم جوابشان سکوت بودبیا برویم کباب ترکی با دونر کباب عوض کنیمقاعدتا بازی مار پله از منچ خطر ناک تر استنیامدی برویم پیتزای بو فالوی چهار راه ولی عصر را به علی رضای دروغگو پس بدهیمبسپار که تلفن خاموش است باشددستگاه

ادامه مطلب  

انتخابات فومن وشفت، دعوای تالش وگیلک نیست  

فومن ویژگیهای منحصر بفرد خودش را دارد. رک و راست عرض نمایم که اینجا معمولا آش داغ تر از جاهای دیگر است!  مراسم مختلفی که در این شهر برگزار می گردد معمولاً در آنها شور و هیجان تا جایی که ما اطلاع داریم بیشتر از جاهای دیگر و تشریفاتش مفصل تر است. یکی از مظاهر این برنامه های مفصل و پر طمطراق، انتخابات و خصوصاً انتخابات مجلس شورای اسلامی است .

ادامه مطلب  

107. مبارک, مبارک, تولدم مبارک  

چقدر این حس های خوب رو دوست داشته باشم خوبه؟ پنج تا؟ ده تا؟ صدتا؟ هزارتا؟ قد برج ایفل؟ به پهنای نیل؟ به شدت آبشار نیاگارا؟ اندازه ی همه ی مورچه های همه ی دنیا؟ چجوری دوست داشته باشم خوبه؟ شبیه یه گنجشک دل باخته, یا مثل یه پنگوئن ماده که هنوز نتونسته مادر بشه؟ حالم خیلی خوبه, چکار کنم همیشه اینقدر خوب بمونه؟ چقدر حس خوب باید به کائنات تزریق کنم تا مثل الان حس کنم بودنم الکی نبوده؟ آخه شماها چرا اینقدر بلدین چطور روح یه آدم رو به پرواز دربیارین؟

ادامه مطلب  

10 تمرین مفید ورزشی برای قوی شدن زانو  

                                     
دور كردن مفصل ران :به پهلو بخوابید ,به نحوی كه پای آسیب دیده بالا قرار گیرد .زانو را راست نگه دارید و پا را از زانو بالا ببرید,تا سه بشمارید و سپس به آرامی پایین بیاورید.با 5 بار شروع كنید ,به تدریج تعداد تمرین را به سه سری ده تایی برسانید و سپس با افزودن وزنه به مچ پا آن را ادامه دهید.
 
حركت الفبا:بنشینید و پاهای خود را راست كنید ,در حالی كه زانو را صاف نگه داشته اید پا را بالا ببرید و بدون توقف حروف الفبا را در فضا ب

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام